Üdvözlünk a Hargita Megyei Művészeti Népiskola megújult honlapján!

Iskolánk biztos zenei és képzőművészeti alapot nyújtó, a felsőfokú tanulmányok folytatására eredményesen felkészítő, hagyományait hűen ápoló, innovatív intézmény. Igyekeztünk iskolai honlapunkat úgy alakítani, hogy teljesen áttekinthető, tartalmas, hogy mind diákjaink, az ő szüleik, valamint az iskola iránt érdeklődő leendő tanulóink naprakész és helytálló információkat kapjanak oktató-nevelő munkánkról, és az iskolai élet minden színteréről.

Az iskola története

1977-ben Csíkszereda központtal megalakult a Hargita Megyei Művészeti Népiskola a Művelődési Minisztérium és a Megyei Művelődési Felügyelőség alárendelt intézményeként. A következő években több szak is létesült.

Szakok

Válasszon képzéseink közül!

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy ne maradjon le semmiről, ami nálunk történik!

Tanáraink

Akik elismert nevek a szakmában
András Péter

Zongora, szintetizátor

András Péter

Óráimon a diákok megtanulhatják a hangszerhasználatot, a népzene, klasszikus és szórakoztató könnyűzene lejátszását és előadását.

Csedő Éva

Zongora

Csedő Éva

A magánóra jellegű (egy tanár – egy diák), személyre szabott oktatási forma lehetővé teszi a teljes odafigyelést egy diákra, az oktatás minősége szempontjából a legteljesebb tudást kapják meg itt.

Farkas Katalin

Zongora

Farkas Katalin

A zenei képzés révén gyermeke nyitott, a művészetek iránt fogékony és érzelemben gazdag felnőtté válhat.

Klemenz Gréta

Zongora, fuvola, szintetizátor

Klemenz Gréta

A Hargita Megyei Művészeti Népiskolánál 2017-től tanítok szintetizátor, zongora és fuvola szakokat Borszéken.