Kerámia

A kerámia edények készítésének mestersége, művészete a természettel való szimbiózis egyik alapvető szimbolikus formája.

Az agyag átlényegül a szeretetteljesen simítgató, formázó kezek alatt és a tűz elemében való megmártózás, majd a színek és minták varázslatos világában történő átalakulás után, készen áll egy másfajta rendeltetés beteljesítésére, a hasznosság és a szépség együttesen tápláló minőségének képviseletére.

A kerámia szakon tanulók megtanulhatják, megtapasztalhatják az agyag megmunkálásának, kiképezésének szerteágazó technikai lehetőségeit.

A kétéves képzés során megismerkednek a szakma legfontosabb területeivel, megtanulják kultúrtörténetét és technológiai alapismereteit. Megismerik a különböző agyagok és kerámiai masszák tulajdonságait, a különböző formálási módszereket (pl. kézi gyúrás, felrakás, lapokból építés, korongolás) és megtanulják az engóbok, mázak, kerámiai festékek alkalmazását, valamint a kerámia készítéséhez nélkülözhetetlen gipsz használatának technológiáját, továbbá az égetőkemence használatát és az égetés folyamatát is.