Kovács Annamária

Tanulmányaimat a Nagyváradi Állami Egyetemen, klarinét szakon végeztem. Már akkor úgy gondoltam, hogy a megszerzett zenei tanulmányaimat másoknak is szeretném átadni. Emellett a Nagyváradi Partium Keresztény Egyetem zenepedagógia szakát is elvégeztem. Diákéveim során az egyetem kamarazenekarával (Stadler klarinét kvartett) és Szimfonikus Fúvószenekarával számos alkalommal koncerteztünk és különböző versenyeken és kurzusokon vettünk részt. A Szigligeti színház zenekarában kisegítő klarinétosként dolgoztam, ahol számos tapasztalatot nyertem a komolyzene és a könnyűzene területén.

A Népművészeti Iskolát olyan személyeknek ajánlom, akik kedvelik a művészeteket, úgy gondolják, hogy újat tanulhatnak, „beleszeretnek” egy hangszerbe, érdeklődésük gazdag a zene iránt, és persze időt tudnak fordítani rá, ami napjainkban még a gyermekek körében is probléma. A diákok az óráimon a klarinét, szaxofon és zongora hangszerjátékát sajátíthatják el. A kurzusok fokozatosan épülnek fel, részletesen haladunk, az alapokat rendszerezve rögzítjük, hogy majd alkalmazhassuk a klasszikus és könnyűzenei darabok tanulásánál. A diákoknak nem csak a szóló játékra adunk lehetőséget kollegáimmal, hanem a kamarazene és a zenekar világával is megbarátkozhat, emellett számos lehetőség kerül a lámpaláz kezelésének megtanulására, a különböző színpadi helyzetek megoldására és ezek segítségével a diák fokozatosan halad a muzsikálás felé. Számos diákom már kisebb zenekarokban zenél és kisebb-nagyobb kérdésekre, problémákra válaszokat és megoldásokat találunk. Ebben az iskolában feszültségek nélkül bárki megtanulhat muzsikálni, ezzel a tudással szakmát kap a kezébe, vagy egyszerűen csak kikapcsolódhat, boldogíthatja családját és baráti körét.