Molnár Andor

Középiskolai tanulmányaimat 2008-ban végeztem a Palló Imre Művészeti Szakközépiskolában trombita szakon. Ezt követően a Szegedi Tudományegyetem Zeneművészeti Karán klasszikus trombita előadóművésznek tanultam, majd elvégeztem a kamarazene mesterképzőt a Nagyváradi Egyetem zeneművészeti szakán. Tanulmányaim befejezése után 2012-től a Palló Imre Művészeti Szakközépiskolában tanítok trombita és kamarazene szakon, valamint a Művészeti Népiskolában trombita szakon. Egyidejűleg elvállaltam a korondi és alsósófalvi fúvószenekarok vezetését. És ugyancsak 2012 óta minden évben megszervezem a korondi fúvóstábort is.

A trombita rengeteg stílusban képviselteti magát, a komolytól egészen a jazzig. Természetesen ezt sok más hangszernél is el lehet mondani, de a trombita ezekben a stílusokban egyértelműen tradicionálisnak számít. Aki ezeket a stílusokat mélyebben meg szeretné ismerni, azoknak tudom ajánlani a trombita tanulást. Három év alatt a diákok elsajátítják az alapokat ami szükséges ahhoz, hogy a későbbiekben ezekben a zenei stílusokban tudjanak játszani. Aki ebben a műfajban szeretne játszani szabad idejében, akár hobbiból, akár megélhetési célból, azoknak ajánlom a Művészeti Népiskolát.