Nagy Levente

Középiskolai tanulmányaimat a Palló Imre Művészeti Szakközépiskolában végeztem kürt, tenorkürt szakon. 2005-ben tagja voltam a Németországban, Sondershausenben harmadik alkalommal megszervezett Európai Projekt Fesztiválzenekarnak, ami hatalmas megtiszteltetésként ért, ugyanis Erdélyből egyedüli zenészként ülhettem a zenekar soraiban. Felsőfokú tanulmányaimat ugyan elkezdtem a Nagyváradi Állami Egyetem harsona szakán, de a távolság valamint az itthon elkezdett munka nem tette lehetővé annak elvégzését. Nem sikerült elvégeznem az egyetemet, de az ott töltött két év alatt sokat tanultam a fúvószenéről és a zenekarvezetésről egyaránt. Lehetőségem nyílt több éven keresztül játszani a Nagyváradi Szimfonikus Fúvószenekarban valamint a Dunakeszi Koncertfúvószenekarban, amely szintén sokat segített abban, hogy más szemmel tekintsek a fúvószenekarra, mint azelőtt. 2014-től a székelykeresztúri „Polgári Fúvószenekar 1895” karnagyaként tevékenykedem, amely hatalmas megtiszteltetés, de ugyanakkor nagyon nagy felelősséggel járó munka is. Mint a zenekar nevében szereplő évszám is jelzi, a nem kis múlttal rendelkező zenekar térségünk egyik legrégebbi zenekara. 2012-ben Udvarhelyszék kultúrájáért „Közösségi díjban” részesült, majd ezt követően 2018. január 21-én a Magyar Fúvószenei és Mazsorett Szövetség minősítési rendszerének keretén belül koncertfúvós valamint könnyűzenei kategóriában „B” nehézségi fokozatban aranyminősítést szerzett. Ezen kitüntetések és díjak megszerzése nem valósulhatott volna meg a tudatos és elkötelezett zenekari munka valamint az elkezdett utánpótlás-nevelés nélkül.

Az utánpótlás-nevelésben nagy szerepet tölt be a Hargita Megyei Művészeti Népiskola, melynek keretén belül a diákok ellenőrzött és jól bevált oktatási rendszer keretei közöttt sajátíthatják el a fúvószene alapköveit. Célom elsősorban az, hogy olyan diákok kerüljenek ki a kezem alól, akik a kurzus elvégzése után bármely amatőr fúvószenekarban megállják a helyüket.