Orosz János

1964-től Békéscsabán születtem, tanulmányaimat a Magyar Néphadsereg Zenész- Tiszthelyettes Képző Szakközépiskolában végeztem, ezt követte a Liszt Ferenc Zeneművészeti Akadémia / Harsonatanári Szak, majd a Szegedi Tudomány Egyetem / Zeneművészeti Kar / Fúvós karmesteri Szak egyetemi MA kiegészítő 2016-ban.

2001-től a mai napig a Ceglédberceli Eötvös József Alapfokú Általános Iskola AMI – mélyréz tanára vagyok, 1988-tól 13 évig az Albertirsai Zeneiskolában tanítottam mélyréz szakon. 1995-től a Budapest Központi Tűzoltózenekar hivatásos tagja voltam III. harsona, tenor-bariton szólamokon /2005-ben szolgálati nyugdíjba mentem. 2011-től 5 évig Nagyváradon tanítottam, a Nagyváradi Állami Egyetem mélyréz szakon, valamint a nagyváradi OSSO VARADINUM egyetemi fúvószenekar karmestere voltam.

Zenekaraimmal több hazai és nemzetközi versenyen I. II. III. helyezéseket és a WASBE-nál „C” kategóriában arany, „D” kategóriában ezüst minősítéseket értünk el. A tanári pályafutásom során, több növendékem főiskolai illetve akadémiai végzettséggel rendelkezik. Egy volt növendékem pedig világversenyt nyert tubán.