Péter Ernő

2005-ben diplomázott a kolozsvári Gherorghe Dima Zeneakadémián. 2005-2008 a nagyváradi Filharmónia I. hegedűse. 2008-tól a Nagy István Művészeti Líceum és a Művészeti Népiskola hegedű tanára. Alapító és állandó tagja a Csíki Kamarazenekarnak. 2012-től az Amabile Duo alapító és aktív tagja. 2014-től Szentgyörgyi László budapesti cselló művésszel és Polgár Szabolcs zongoratanárral megalapítottuk az Amabile zongoras Triot.2017-től a Mercurium vonós egyest megalapítottuk, mely aktívan részt vesz esküvőkön, templomi és különböző ünnepi alkalmakon.

A hegedűoktatás egy 5 éves tanfolyam, ahová jelentkezhetnek úgy kezdő hegedűsök mint haladók is. Elsődleges célunk, hogy biztosítsuk a hegedű művészetének alapfokú elsajátítását. Kiemelkedően fontos, hogy itt a Népiskolában a tantervet a diák igényeinek és képességeinek függvényében állítjuk össze. Ugyanakkor fontos, hogy a diákoknak lehetőséget biztosítunk a szereplésre, amikor is közönség előtt mutathatják be az elsajátított tudást, ami nagyon fontos a sikerélmény eléréséhez, ugyanis így tapasztalataink szerint ösztönözhetjuk őket, hogy többet próbáljanak, ami jobb eredményekhez vezet.