Sándor Emőke

1987-ben születtem Csíkszeredában. Középiskolai tanulmányaimat 2006-ban végeztem el a Nagy István Művészeti Líceumban, fuvola szakon. 2009-ben a Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem Zenepedagógia szakán diplomáztam. Fuvola tanulmányaimat az Egyetem keretén belül Vince Ferenc irányítása alatt folytattam. Véglegesítő vizsgát tettem le 2011-ben a Nagyváradi Egyetemen, a Hargita  Megyei Művészeti Népiskola keretén belül.  Jelenleg furulya és fuvola tanárként tevékenykedem a Hargita Megyei Művészeti Népiskolában. Fuvolistaként tagja voltam az iskola kamarazenekarának, és mint tanár, aktív résztvevője a Csíkszentmártoni Fúvóstáboroknak.

A furulya és fuvola szak az iskolánkban 3 éves. A hangszeróra mellett heti egy zeneelmélet órán is részt vesznek a tanulók. A furulya tanulását nagycsoportos, illetve iskola előkészítős kortól lehet kezdeni, a fuvola tanulása viszont csak 3. osztályos kortól ajánlott. A diákoknak az óráimon elsősorban a szakmai tudásomat próbálom átadni, és kialakítani bennük a hangszer illetve a zene iránti szeretetet és ragaszkodást.