Sándor Jolán

1963-ban születtem, zeneiskolát majd teológia és zenefőiskolát végeztem. 2002 óta tanítok a Művészeti Népiskolában szintetizátort és zongorát. Országos és Nemzetközi versenyeken vettem részt diákjaimmal. A módszereim egyszerűek mind a zeneelméletnél, mind a zongoránál: kis kézgyakorlatokkal kezdem, a hangokat rögtön írjuk és énekeljük, és megkeressük mindennek a helyét. Azt gondolom, hogy aki kihasználja és komolyan veszi a Népiskolában eltöltött óráit és fejleszti magát, az jó zenésszé válhat. Akad időnként olyan tanítványom, aki az elején semmit nem tud a hangszerről, aztán harmadév végén már nagyszerűen muzsikál. Nagyon jó dolognak tartom, hogy a Népiskola révén a zeneoktatás elérhető olyan településeken is, ahol nincs zeneiskola, így lehetőség nyílik a vidéki tehetséges gyermekeknek a fejlődésre.