Veres Nándor

2000 óta foglalkozom tudatosan fotózással, azelőtt csak hobbi szinten fotóztam. Tanulmányaimat a Budapesti Szogáltató és Kézművesipari Szakképző Iskola Fényképészet szakán végeztem. 2002 óta vagyok hivatásos sajtófotós, munkáim a Heti Válasz, Magyar Demokrata, Magyar Nemzet hasábjain jelentek meg.

2007-ben költöztem Csíkszeredába, itt folytattam a sajtófotózást az Udvarhelyi Híradó, Csíki Hírlap, Székelyhon fotósaként, közben továbbra is bedolgoztam a Magyar Távirati Irodahoz és Magyar Nemzethez. Magán jellegű fotózást is vállalok: esküvő, családi fotózások, portréfotózás.

2008 óta foglalkozom fényképészet-oktatással, a Hargita Megyei Kulturális Központ fotóképzésén tanítok.

Munkamódszeremben az elméleti alapismeretek szorosan összefüggnek a terepmunkával, de utómunkát, képfeldolgozást, képelemzést, kiértékelést is tanítok.

Fontosnak tartom, hogy a diákok megtanulják a saját eszközeik nyújtotta lehetőségek kreatív kihasználását.